«Твій біль, Україно»

До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. в читальному залі центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи 5 листопада оформлено виставку-репортаж «Твій біль, Україно». Метою виставки є сприяння поверненню історичної пам’яті про Голодомор 1932–1933 років, виховання громадянської свідомості та патріотизму.

Книжкова виставка розкриває трагічні сторінки історії українського народу. У запропонованих виданнях наводяться документи, що висвітлюють Голодомор 1932–1933 рр. та масові політичні репресії, організовані сталінським тоталітарним режимом, дається правова оцінка сталінському терору в Україні, аналізуються його основні причини та наслідки.

У першому розділі «Скорботна пам’ять 33-го» – представлені документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом. Відвідувачі зможуть детальніше дізнатися від провідних істориків України, про оцінки демографічних втрат від Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Йдеться про вбивство понад 7 мільйонів українців радянським тоталітарним режимом.

Розділ «Хмельниччини моєї біль» містить видання краєзнавчого характеру, в яких на широкому історико-документальному матеріалі, спогадах очевидців, на підставі списків померлих від голоду, висвітлюється трагедія штучно організованого в Україні та на Поділлі Голодомору у 1932–1933 роках.

Сподіваємось, що документи, представлені у двох розділах виставки «Скорботна пам’ять 33-го» та «Хмельниччини моєї біль», стануть в нагоді всім відвідувачам бібліотеки та тим, хто досліджує, вивчає і цікавиться «чорною сповіддю» нашої країни.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *