День краєзнавства «Вишиванка DAY»

«Вишиванка DAY»

У травневому повітрі, напоєному ароматами квітучих каштанів та першої зелені, розквітає особливий день. Не пишним букетом, а тисячами різнобарвних ниток, що сплітаються у магічні візерунки на полотні. Це День вишиванки – свято, що огортає Україну барвами давніх символів, зітканих руками майстринь.

І ось, у третій четвер травня, міста і села, великі й малі, вбираються у вишиванки. Це не просто одяг – це розмова без слів, це єднання поколінь, це відчуття причетності до чогось вічного і глибокого. Сьогодні День вишиванки відзначають у понад 60 країнах світу.

Одягнена вишиванка – символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці – вільний народ!

Основним гаслом Дня вишиванки у 2025 році обрали “вберегти від забуття і зберегти для нащадків”, бо темою є окупована спадщина. «Цьогоріч День вишиванки присвячено окупованій спадщині — культурі українських територій, що нині перебувають під окупацією: Донеччини, Луганщини, Криму, Запоріжжя, Херсонщини, Харківщини. Там системно знищують українську ідентичність, перетворюючи все на ‘руський мір’. Наше завдання — зберегти пам’ять про цю культуру до моменту деокупації, хай це буде за рік чи через покоління.» – розповідає культурна кураторка та співзасновниця Дня вишиванки Леся Воронюк.

Саме 15 травня у центральній міській бібліотеці імені Костя Солухи було проведено День краєзнавства «Вишиванка DAY». Протягом Дня для користувачів було організовано низку заходів. Зокрема:

  • виставка-інсталяція, яка представляла зразки вишивок нашого регіону різних часів та інформаційно-ілюстративні матеріали про особливості мистецтва народної вишивки краю;
  • ілюстративна виставка, на полицях якої подано інформацію про особливості народної вишиваної творчості усіх 24 областей нашої України;
  • квест «Склади вишивану карту України», на якому протягом дня кожен бажаючий міг перевірити свої знання на розташування областей України та ознайомитися з особливостями вишиваних традицій окремих територій нашої держави.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *