This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Туди, де бій  за волю: збірник у пам’ять Максима Скорупського

Туди, де бій  за волю: збірник у пам’ять Максима Скорупського–Макса / зібрано й упоряд. В. Михальчук . – Лондон-Париж, 1989. – 479 с.

Книга складається з трьох частин. Перша частина – спогади «У наступах і відступах» курінного УПА Максима Скорупського – Макса, яка охоплює період з кінця 1939-го року, коли автор разом із товаришем втікає від радянської влади на територію, окуповану німцями, де вступає в ОУН, і до травня 1944-го року, коли Максу було наказано передати командування й перейти в підпорядкування обласного провідника СБ. Останнє він не виконав, оскільки як колишній член ОУН(м) побоювався чисток і тому подався на еміграцію.
Друга частина під назвою «Літопис одного села», написана на основі звітів та переказів, які потрапили до рук Максима Скорупського вже закордоном, розповідає про долю кур’єрки УПА Ольги Горошко, з якою автор був знайомий особисто, та її боротьбу проти комуністичної влади в 1944-1949 рр.
Третя частина є збірником статей, у яких Макс Скорупський полемізує та вказує на неточності авторів, чиї статті були надруковані в «Літопису УПА».