Пункт європейської інформації

Діяльність Пункту європейської інформації
на базі Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки

Одним із пріоритетних напрямків стратегічного розвитку України є інтеграція нашої держави до Європейського співтовариства. Європейський Союз – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Основним напрямком державної політики, як внутрішньої, так і зовнішньої, Україна обрала європейський вибір, кінцевою метою, якої має бути повноправне членство в Європейському Союзі. Для України Євроінтеграція – це шлях модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій. З метою інформування широких верств населення про різні сфери життя ЄС та процесу Європейської інтеграції України при Кам’янець-Подільській центральній міській бібліотеці працює Пункт європейської інформації (ПЄІ). Пункт надасть інформацію про політичні зміни, що відбуваються в країні із прийняттям курсу на європейську інтеграцію.
Послуги, що надає ПЄІ для населення:
► збір та презентація матеріалів з питань європейської інтеграції;
► забезпечення доступу до інформації за допомогою мережі Інтернет;
► постійно діюча інформаційна вітрина «Україна і Європа: кроки назустріч»;
► друковані та електронні джерела з питань євроінтеграції;
► інформаційно- просвітницькі та мистецькі заходи.
 Основні заходи, що проводить ПЄІ:
• формування та актуалізація ресурсної бази Пункту;
• підготовка та розповсюдження інформаційних матеріалів з питань європейської інтеграції;
• консультування відвідувачів ПЄІ;
• організація та здійснення заходів, спрямованих на привернення уваги громадськості регіону до інформаційного пункту («круглі столи» з питань європейської інтеграції, екскурсії, конкурси та інші заходи для молоді). Заходами ПЄІ наголошує, що українці – європейська нація з багатовіковою культурою. Ми розкриваємо багатство та неповторність нашої культури, самобутність, з одного боку, а з іншого – підкреслюємо тісний історичний взаємозв’язок національної культури з культурами інших європейських країн та загальноєвропейськими культурними традиціями. Консультант Пункту надасть інформацію про політичні зміни, що відбуваються в країні у зв’язку із прийняттям курсу на європейську інтеграцію, основні цілі та принципи ЄС, та ті перетворення, що відбудуться в Україні, після прийняття всіх європейських норм та стандартів.


Наказ МОЗ України від 03.09.2021 № 1873 “Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2020 року та від 23 березня…”

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №348/2021 Про Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року

Конституція України. Стаття 9.

Постанова «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань європейської інтеграції» від 20 березня 2019 р. № 249

Указ Президента України «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 19 березня 2019 року №82/2019

Постанова Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до інституцій Європейського Союзу щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом» від 5 липня 2018 року № 2490-VIII

Постанова Верховної Ради України «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)» від 22 листопада 2018 року № 2622-VIII

Указ Президента України «Про заходи, пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України» від 26.05.2017 № 146

Указ Президента України «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки» від 21 лютого 2017 року № 43/2017

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії…» від 18 лютого 2016 року № 1021-VІІІ.

Закон України «Про внесення зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії…» від 18 лютого 2016 року № 1019-VІІІ.

Закон України «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу» від 12 листопада 2015 року № 785-VІІІ.

Указ Президента України № 549 / 2015 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»

Постанова Верховної Ради України «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України» від 14 травня 2015 року № 431-VІІІ.

Постанова Верховної Ради України «Про Звернення до інституцій та держав-членів ЄС стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України» від 14 травня 2015 року № 432-VІІІ.

Постанова «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування» від 08 жовтня 2015 року № 727-VІІІ.

Постанова «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, Європейського Парламенту і парламентських асамблей міжнародних організацій щодо продовження та посилення санкцій проти Російської Федерації за організацію терористичних актів в Україні» від 11 грудня 2015 року № 892-VІІІ.

Постанова Кабінету Міністрів України «Питання оприлюднення рішень і рекомендацій Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом і Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом» від 04 березня 2015 року № 84.

Постанова Кабінету Міністрів України «Питання організації роботи підкомітетів Комітету асоціації між Україною та ЄС» від 08 липня 2015 року № 646.

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про підписання Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа» від 18 листопада 2015 року № 1182-р.

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 120 плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами- членами, з іншої сторони, на 2014−2017 роки» від 30 грудня 2015 року № 1401-р.

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національного плану заходів з виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» від 30 грудня 2015 року № 1432-р.

Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014–2017 роки» від 14 жовтня 2014 року № 1699-VІІ.

Закон України «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» від 16 вересня 2014 року № 1678-VІІ.

Розпорядження Президента України «Про підписання політичних положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» від 19 березня 2014 року № 230 / 2014-рп.

Постанова Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України «Про європейський вибір України» від 16 вересня 2014 року № 1679-VІІ.