Туди, де бій  за волю: збірник у пам’ять Максима Скорупського

Туди, де бій  за волю: збірник у пам’ять Максима Скорупського–Макса / зібрано й упоряд. В. Михальчук . – Лондон-Париж, 1989. – 479 с.

Книга складається з трьох частин. Перша частина – спогади «У наступах і відступах» курінного УПА Максима Скорупського – Макса, яка охоплює період з кінця 1939-го року, коли автор разом із товаришем втікає від радянської влади на територію, окуповану німцями, де вступає в ОУН, і до травня 1944-го року, коли Максу було наказано передати командування й перейти в підпорядкування обласного провідника СБ. Останнє він не виконав, оскільки як колишній член ОУН(м) побоювався чисток і тому подався на еміграцію.
Друга частина під назвою «Літопис одного села», написана на основі звітів та переказів, які потрапили до рук Максима Скорупського вже закордоном, розповідає про долю кур’єрки УПА Ольги Горошко, з якою автор був знайомий особисто, та її боротьбу проти комуністичної влади в 1944-1949 рр.
Третя частина є збірником статей, у яких Макс Скорупський полемізує та вказує на неточності авторів, чиї статті були надруковані в «Літопису УПА».