«Я знаю свої права» (до захисту прав інвалідів)

З правовими питаннями ми зустрічаємось досить часто. Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. З цією метою 11 грудня для учнів 6 класу ЗОШ № 1у відділі краєзнавства центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи було проведено правовий диспут «Я знаю свої права». На захід було запрошено заступника начальника відділу право просвітництва та надання безоплатної правової допомоги Петрик Анну Вікторівну, яка ознайомила присутніх з основними пунктами Конвенції ООН «Про права дитини», про стан дотримання прав дітей у світі та в Україні, про види булінгу та методи його запобігання. Життєві приклади та конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись учнів над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати.
Диспут дав змогу учням зануритись у світ правознавчих законів. Діти дізнались, які закони захищають їхні права, мали можливість поспілкуватись з юристом, обговорили основні етапи розвитку поколінь прав людини, порушили актуальні проблеми стосовно дотримання прав людини, вивчили основні свої права та обов’язки.
Доповненням заходу стала книжкова виставка «Права, гарантії, захист», присутні мали змогу ознайомитися з представленою літературою на правову тематику та офіційні видання Міністерства юстиції України.
Захід пройшов цікаво та змістовно, а головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки. Тематика днів правових знань сприяла підвищенню рівня правової культури учнів, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки. Наприкінці заходу учасникам роздано інформаційні листівки та буклети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *