«Вишиванка – символ української душі»

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня.
Саме тому відділ краєзнавства міської центральної бібліотеки імені Костя Солухи представив виставку – інсталяцію «Вишиванка – символ української душі», автор робіт є Олександр Романюк – атестований майстром у Національній спілці майстрів народного мистецтва України у 2018 році. Бере участь у міських, обласних виставках, демонстрував свої роботи в Києві, Чернівцях, Хмельницькому. Учасник проекту «Відродження старовинної вишивки» у м. Чернівці. Пройшов курс навчання ручної вишивки у заслуженого майстра народної творчості України Людмили Блащук.
Вишивкою займається з 1996 року. Вишиває рушники, панно, сорочки, доріжки – вишивка в стилі качалочка. Орнаменти на рушниках досить різноманітні, мотиви в орнаментах вишивки різняться. Нині у творчому доробку Олександра Миколайовича більше 100 робіт. Частину з них він подарував рідним та близьким, друзям, колегам по роботі.
Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним символом України, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою, її унікальним кодом та зв’язком між поколіннями!

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *