Іван Огієнко: яскравий слід на Поділлі

На вшанування великого сина українського народу, що поєднав у собі науковця, патріота і духовного лідера – Івана Огієнка, 140-річчя якого ми відзначаємо у цьому році, центральною міською бібліотекою ім. Костя Солухи було проведено низку заходів. Так, 16 вересня у відділі краєзнавства відбувся вечір-портрет «Іван Огієнко: яскравий слід на Поділлі».
Гості бібліотеки – студенти коледжу культури і мистецтв, дізналися цікаві факти про життя і діяльність політичного, громадського та церковного діяча, педагога, засновника і першого ректора Кам’янець-Подільського державного українського університету, митрополита Української автокефальної православної церкви…
Про кам’янецький період життєдіяльності Івана Огієнка, особливо насичений, нерідко драматичний, по вінця переповнений громадськими і науковими справами, користувачів ознайомив Славко Полятинчук, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» та голова громадської організації «Просвіта» в місті Кам’янець – Подільському.
З науковими та історичними виданнями Івана Огієнка, а також літературою про усі сфери діяльності видатного ювіляра присутні знайомилися з книжкової виставки, презентованої у відділі краєзнавства. На полицях представлені як найновіші видання 2022 року, так і перевидання 30-х років минулого століття.
Завершився вечір поетичними рядками Івана Огієнка, які стали символом служіння справі утвердження української державності та соборності.

Я взяв своє серце малими руками
Й віддано поклав Україні до ніг,
І юна любов розцвілася між нами,
І став я орати твердий переліг.
Й нікому вже більше не дав я любові,
Бо другого серця кохати не маю.
І вірним зостанусь, аж дошки соснові
Єдину любов мою спинять без краю.

 

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *