Майстер співомовок Степан Руданський

6 січня виповнюється 190-років з дня народження нашого славетного земляка – відомого українського поета, співця козацького гумору та лікаря за фахом Степана Руданського.
За свою історію у Кам’янець-Подільському жили та творили багато відомих постатей, ім’я яких навічно закарбувалося в історії. Одним із цих постатей і є Степан Руданський, який перебував у Кам’янці з 1849 по 1855-і роки, під час навчання у Подільській духовній семінарії. У юного семінариста Руданського було дуже цікаве захоплення – він любив бувати на ярмарках, слухав мову простих людей та записував різноманітні історії, прислів’я, приказки, бувальщини, пісні.
У Кам’янці-Подільському відбулося становлення Степана як поета. У Кам’янці, він почав писати свої перші твори та сформував дві рукописні збірки «Народные малороссийские песни, собранные в Подольской губернии», перша з яких містила «сумні і веселі пісні», а друга – «пісні козацькі, чумацькі, бурлацькі, рекрутські, весільні, великодні і так собі».
У Кам’янці Степан Руданський зустрів і своє перше кохання, якому вона відповідала взаємністю. Саме тоді він пише також ліричну поезію, пронизану прекрасним почуттям кохання.
З нагоди 190-літнього ювілею у відділі краєзнавства центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи було презентовано виставку-краєзнавчий об’єктив «Майстер співомовок Степан Руданський». На полицях на огляд користувачів представлено твори поета, матеріали про життя та творчість. Окремий розділ знайомить із кам’янецьким періодом, чи не найкращим, який Степанові Руданському подарувала доля: золота пора юності, перше кохання, перші спроби на літературній ниві…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *