«Подільський фотограф №1»

(до 190-річчя від дня народження фотографа М. Й. Грейма)

Кам’янець-Подільський любили його мешканці схоже споконвіку, адже він має стільки фотографій кін. XIX – поч. XX століття, що цілком можна скласти картинку, того яким він був століття-півтора тому. Звісно завдячуємо ми людям, які в той час творили цю історію в зображеннях. Одним з найплодовитіших фотографів того часу був, напевно, Міхал Грейм, який видав кілька альбомів з видами Кам’янця.
Саме тому, 27 червня, до 190-річчя від дня народження видатного фотографа М. Й. Грейма, у відділі краєзнавства оформлена книжкова виставка «Подільський фотограф №1».
Основна мета виставки – популяризація різних аспектів життя та мистецької творчості Міхала Грейма.
На виставці представлені деякі роботи видатного представника східноєвропейського фотомистецтва. У світлинах Михайла Йосиповича відбилось практично життя міста тієї епохи: люди, події, історичних та культурних пам’яток Кам’янця-Подільського – усе, що потрапляло у його об’єктив. Автор підбирав для зйомок такі позиції, з яких досить вдало фіксувалася міська забудова, трасування вулиць, розташування храмів, майданів, адміністративних і оборонних споруд тощо. Його роботи відрізняються високим рівнем художнього виконання знімків.
Також до уваги присутніх підібраний матеріал стосовно біографії майстра фотографії, його діяльності на Кам’янеччині.
Фотографії Грейма, які на сьогоднішній день збереглись у фондах музею, мають неоціниме документальне та історичне значення. Адже вони відтворюють Кам’янець-Подільський таким, яким він був у другій половині XIX і на початку XX століття.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *